1

Konu: Özür Dilerim

Arkadaşlar Merhabalar.
İlk başta hepinizden özür dilerim çünkü fox pro programı ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum.Sizlerden bir isteğim var .İşyerimde Başkası tarafından Fox pro ile programı ile hazırlanmış bir programda çalışıyorum . Programda sorgu butonları var , butona tıkladığımda sonuçları alıyorum ancak bu sonuçlar bana exel ortamında lazım. acaba ekrana çıkan exel satırı gibi görünen verileri basit bir kopyalama işlemi varmı çünkü ben ne yaptıysam kopyalayamadım. programın kodları orjinali falan bende yok. Hani çıkan sonuçları office programları gibi kopyala yapıştır gibi yapıp exele atsak hepinize çok teşekkür ederim

2 Son düzenleyen, ugurlu2001 (13.05.2008 11:23:30)

Re: Özür Dilerim

Merhaba Satir,

Öncelikle sitemize hoşgeldin.  Foxpro dışında; genel olarak bir programlama bilgin varmı bilmiyorum. Eğer varsa, Foxpro datasından zaten sorgu yapabilirsin. Ayrıca Foxpro datasını ayrı bir klasöre kopyalayıp, Excel ile açar ve üzerinde çalışırsın. KESİNLİKLE ORJİNAL DATA ÜZERİNDE ÇALIŞMAMALISIN, Programının çalışmamasına neden olabilirsin. Ayrı bir klasöre kopyaladığın DBF (+CDX + FPT) ile Excel deki Filtre üzellikleri ile istediğin gibi filtreleme yapabilirsin. Eğer programındaki aldığın sonuçlar HESAPLAMA gerektiren alt sorgular içeriiyorsa, işinin biraz zor olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü