1 Son düzenleyen, tgri (11.02.2008 10:16:58)

Konu: bağlantı diğer bir hstmt sonuçları ile meşgul

sql server 2005 de bir tablomuz var ve bu tabloyu projemize ekliyoruz. ancak birini tümünü gösterecek sekilde, diger viewide filtreli bir sekilde ekledik. bu 2 viewi ayni formun data environment ine ekledikten sonra formu run ettigimizde

(
Error loading file - record number 8. "form1" <or one of its members>. Loading form or the data environment : Connectivity error: [Microsoft][ODBC SQL Server Driver] Bağlantı diğer bir hstmt sonuçları ile meşgul
)

bu hatayi aliyoruz. bir turlu cozemedik.

Hayirli gunler
Tesekkurler

2

Re: bağlantı diğer bir hstmt sonuçları ile meşgul

sevgili "tgri" sorun tam olarak anlaşılmadı desem smile

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

3

benim sorgum 2 adet
1. sorgun
SELECT *;
FROM ;
     dbo.era_cari_har Era_cari_har;
WHERE  Era_cari_har.cari_har_sira = ( ?_screen.cari_sira )

2. sorgum
SELECT *;
FROM ;
     dbo.era_cari_har Era_cari_har

bunlar remoteview de yapılmıs sorgular
ben bu 2 view i forma ekleyince yukardaki hatayı veriyor

4

Boyle iki RV'ye ne gerek var? 2.si zaten 1.ciyi kapsamiyor mu? (2. yavas olacak tum tabloyu istediginden)

5

cetinbasoz yazdı:

Boyle iki RV'ye ne gerek var? 2.si zaten 1.ciyi kapsamiyor mu? (2. yavas olacak tum tabloyu istediginden)

evet hocam dediginiz gibi yawas olur.
peki birsey sormak istiyorum formuma full view eklemek yerine direk projemin data tabindaki queries kismina ekledigim query leri kullanmam performans acisindan veya diger baska bir acidan zarari olurmu ( ben bu view i DELETE icin eklemistim. bu deleteyi queriden yapsam ) ??

Tesekkurler