1

Konu: profesyonel rapor tasarımı mı? diğer ortamlar mı?

merhaba arkadaşlar,İyi bir bilgisayar programı, istenilen sonuçları,kullanıcıya fazla müdahale hakkı vermeden en doğru şekilde sunan sistemdir diye düşünüyorum.bu gün çok meşhur bir yazılımın demosunu inceledim.Program her türlü raporu direk xls ortamına atıyor.oradan siz isterseniz baskı önizleme yada print ediyorsunuz.Tabiki excel ortamında olan her türlü bilgiyide kullanıcıya müdahale şansı veriyor.Dolayısıyla kullanıcıdan kaynaklanabilecek hata paylarıda artıyor.Bu yöntem bana biraz işin kolay ve amatörce tarafı gibi geldi.Bence her ciddi yazılımın önce profesyonel raporlaması olmalı,user isterse bilgileri diğer ortamlara taşıyabilmelidir diye düşünüyorum.Sizlerinde fikirlerini almak istedim..

En büyük sermaye nakit,nakit sermaye vakittir...

2

Re: profesyonel rapor tasarımı mı? diğer ortamlar mı?

Profesyonel olmak söylediklerinin yanında; ek olarak, hızlı ve pratik iş bitirebilmekten de geçer. Kısıtlamayı sadece programı kullanan operatör için düşünme. Bir de karar veren orta ve üst seviye yöneticiler var. Yöneticinin konumu yükseldikçe kısıtlama ayak bağı olmaya başlar. Bu seviyede esneklik ve pratiklik karar vermede daha önceliklidir.

Yani özetle senin gibi düşünmüyorum. smile

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

3

ugur üsdadım esnek olacağım diye, bu hiç rapor koymamayı gerektirir mi?sadece verileri excele atmak yeter diyorsun yani.Gerisi kullanıcıya kalmış diyorsun?

En büyük sermaye nakit,nakit sermaye vakittir...

4

iyi bir programda her ikiside olmalı bence..