1

Konu: Vfp 9 da exe

(VFP 9 da)  exe dosyasının vfp olamayan bir sistemde tek başına çalışabilmesi için bununla beraber hangi dosyalarında olması gerekiyor acaba. Teşekkür ederim. İyi cumartesiler.

2

Re: Vfp 9 da exe

ben gdiplus.dll, vfp9r.dll, vfp9renu.dll leri bulunduruyorum. doğru yanlış bilmiyorum ama çalışıyor. Ayrıca msvcr71.dll yi de ekliyorum

3

Hepinize iyi akşamlar...

Elimde vfp 9 ile yazılıp derlenmiş bir program var. Ancak programı çalıştırmak istediğimde şu hata mesajını veriyor, programın olduğu folder'da vfp9r.dll, vfp9renu.dll  bulunmakta.

"Cannot locate the Microsoft Visual Foxpro support library."

Bu programı çalıştırabilmem için ne yapmam gerekir???

4

regsvr32  ile dll dosyalarını kaydet. sebebi bu olmalı

5

regsvr32 ile vfp9r.dll dosyasını kaydettim. Yinede program inat etti aynı hatayı veriyor.

Sistemimde vfp 9 kurulu ayrıca.

Programın full versiyonunu biliyorum. Kendi setup'ından kurmadığınızda program sadece demo modda çalışan bir program. Benim evdeki bilgisayarımda çalışmıyor.

6

http://ftp.prolib.de/Public/
linkinde VFP9SP1RT.exe ve foxpro'nun diğer versiyonlarına ait runtime'lar var onları bir deneyin.

7

Bahsettiğiniz programı indirip kurdum, ancak sorun devam etmekte.

Bir türlü çalıştıramadım programı. İlginç....

8

ercan yazdı:

regsvr32  ile dll dosyalarını kaydet. sebebi bu olmalı

eğer çalıştıracağın .EXE ile runtime dosyaları aynı klasörde ise buna gerek yok.

vfp9 runtime dosyaları:

vfp9r.dll
vfp9t.dll
vfp9renu.dll
msvcr71.dll
gdiplus.dll

son iki dosya vfp9 a özel değil. biri c runtime diğeri de gdiplus runtime.

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com

9

lavyelas yazdı:

regsvr32 ile vfp9r.dll dosyasını kaydettim. Yinede program inat etti aynı hatayı veriyor.

Sistemimde vfp 9 kurulu ayrıca.

Programın full versiyonunu biliyorum. Kendi setup'ından kurmadığınızda program sadece demo modda çalışan bir program. Benim evdeki bilgisayarımda çalışmıyor.

eğer yine aynı hatayı veriyorsa program vfp9 ile derlenmemiştir. 8,7,6... big_smile

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com

10

VFP9 run time dosyalarına bazen Windows 2000 server'da msvcr70.dll dosyasını da istiyor. (nedendir anlamadım iki bilgisyarda başıma geldi.)

/o---------------------o\
     www.haser.com
\o---------------------o/