1 Son düzenleyen, ugurlu2001 (19.06.2007 13:51:38)

Konu: Grid Control de CURSOR görüntüleme sorunu

Merhabalar.

SELECT * FROM Hesaplar INTO TABLE Bakiyeler

komutu ile bir tablo oluşturdum ve oluşturduğum tabloyu bir Formda GRID içerisinde kullandım, gerekli düzenlemeleri ve ayarları yaptım.

Ekran ayarlamarı için düzenlemeyi tamamladıktan sonra SQL sorgusunda TABLE yerine CURSOR kullandım.

SELECT * FROM Hesaplar INTO CURSOR Bakiyeler

Ancak bu şekilde kullanmaya başladıktan sonra Form Load olmadan, 2005 kodlu hata mesajı alıyorum. GRID BUILDER da FREE TABLES kısmında görünen Bakiyeler TABLE 'ı yerine BAKIYELER CURSOR 'unu kullanabilirsem sorunum çözülecek sanırım ama yapamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

2

Re: Grid Control de CURSOR görüntüleme sorunu

formun dataEnvironment opentables metodunda form create olmadan cursoru oluşturusan olabilir.

SELECT * FROM Hesaplar INTO CURSOR Bakiyeler
Sele('Bakiyeler')

3 Son düzenleyen, ugurlu2001 (19.06.2007 14:08:10)

Re: Grid Control de CURSOR görüntüleme sorunu

Dataenvironment kısmını tamamen atlamışım. Orda başka bir dosyayı öncelikli olarak SELECT yapmışım. Hatırlatma için teşekkürler. Sorunumu hallettim  smile

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü