1

Konu: grid1.recordSource

tekrar merhaba

CREATE CURSOR sablon (musteri c(50) ) ile bir cursor oluşturuyorum. ve içini data doldurdouktan sonra

thisform.pageframe1.page1.grid1.recordsourcetype=4
thisform.pageframe1.page1.grid1.recordSource=sablon

ile bir gride taşımaya çalışıyorum. ancak "thisform.pageframe1.page1.grid1.recordSource=sablon" satırında sablon cursorunu bulamıyor.

üstadlarımızın yardımını bekliyorum. teşekkür ederim

2

Re: grid1.recordSource

Gökçe Özçınar yazdı:

tekrar merhaba

CREATE CURSOR sablon (musteri c(50) ) ile bir cursor oluşturuyorum. ve içini data doldurdouktan sonra

thisform.pageframe1.page1.grid1.recordsourcetype=4
thisform.pageframe1.page1.grid1.recordSource=sablon

ile bir gride taşımaya çalışıyorum. ancak "thisform.pageframe1.page1.grid1.recordSource=sablon" satırında sablon cursorunu bulamıyor.

üstadlarımızın yardımını bekliyorum. teşekkür ederim

thisform.pageframe1.page1.grid1.recordSource=[sablon]

3 Son düzenleyen, river (02.06.2007 21:18:12)

gülme ama sablon u degisken gibi mi kullandın yoksa buraya yazarken mi pas geçtin

...recordsource=sablon
dersen sablon diye bir degisken arar diye dusunuyorum
...recordsource="sablon" dersen olur gibi geldi bana ama tabi bir de recordsourcetype niye 4 onu da anlamadım 1 (Alias) olması gerekmez mi - yoksa ben mi anlamadım senin örneğini-

bu arada ben lafa başlayıp bitirene kadar Soykan yazmış bile ben başladığımda yoktu senin mesaj soykan araya bir şeyler girdi derken alt alta iki tane cevap olmuş oldu smile

4

River gorusemiyoruz  sad
gerci bende su siralar pek foruma bakamiyorum okuyorum ama cevap icin zamanim olmuyor eger cevap cok basit ve kisaysa bunun gibi ....

xhtml + web 2.0 + ajax + asp arasinda gidiyorum bu gunlerde DW+PS+etc... cabasi

MSN de yoksun sad

5

Asıl sizler bana gülmeyin. yukarıya yazarken tırnakları yazmamışım. aslı "sablon". (hem tv seyredip hem kod yazmıycan azizim). problem "recordsourcetype" de imiş. Teşekkür ederim.