1

Konu: Cpu Id

Visual Fox Pro
*!* Let's get the CPU ID

LOCAL lcComputerName, loWMI, lowmiWin32Objects, lowmiWin32Object
lcComputerName = GETWORDNUM(SYS(0),1)
loWMI = GETOBJECT("WinMgmts://" + lcComputerName)
lowmiWin32Objects = loWMI.InstancesOf("Win32_Processor")
FOR EACH lowmiWin32Object IN lowmiWin32Objects
    WITH lowmiWin32Object
        ? "ProcessorId: " + TRANSFORM(.ProcessorId)
    ENDWITH
ENDFOR

Bu kodlar mevcut bilgisayarın Cpu Id sini veriyor.  Terminalden anamakinanın cpu Id sini nasıl alabilirim?

2

Re: Cpu Id

Microsoft un Sysinyernal Suiti ile işini görebilirsin.

https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb842062

PsExec komutu ile uzak bir bilgisayarda istediğin komutu çalıştırabiliyorsun:

https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897553

psexec \\ServerName"E:\ProgramFolder\ProgramName.exe"

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

3

Örnek komutu kullandığımda

Couldn't access anamakina
Erişim engellendi mesajı veriyor

halbuki anamakinaya bağlıyım.

4

Uzak sunucuda PSEXEC.EXE dosyasını C:\Windows klasörüne kopyalayıp bir kere çalıştırmak gerekiyor. Ekrana uyarı geldiğinde onaylayın.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer

5

Bende tam olarak aşağıdaki şekilde çalışıyor:

psexec -i -s -d -u DomainName\Adminstrator -p AdminPassword  \\ServerName  "C:\FolderName\Runproje.BAT"

Önemli Notlar:
- EXE çalıştığında UzakSunucu daki %SYSTEM%\system32 klasöründe çalışıyor. Bir BAT Dosyasında -> E: CD\ CD\Klasor PROGRAM.EXE sırası verilmeli.

- UYARI: EXE yukarıdaki parametreler ile doğrudan Masaüstünde çalışıyor; Uzak Masa Üstü bağlantısı var ise hiç görünmüyor. REMOTE DESKTOP ile bağlanılırsa; EXE dosyası arkaplanda Servis olarak çalışıyor

Uğur

6

Sayın Ugurlu verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
kısmen de olsa çalıştırdım.  Ekrana password sorusu geliyor. Boş olarak geçince çalıştı.

7

Kendi makinenizde bile her zaman CPUID alamazsiniz. Onun icin uzaktakiyle ugrasmay birakin bence smile

8

Çetin bey lisans şifresi olarak kullanmayı düşünüyorduk. Lisansı Makineye vermek istiyorduk. Onun için araştırıyorduk. Siz öyle diyorsanız doğrudur. Teşekkür ederim.

9

Daha önce bende  makinenin cpu id sini almayı düşündüm.
Çok cazip gelmişti.
Ama okuduğum yorumlarda Çetin'nin dediklerine benzer şeyler okudum.
Sonra vazgeçtim.