1 Son düzenleyen, ctapan (26.06.2012 15:38:43)

Konu: Windows Azure Türkiyede

Ben hesabımı oluşturdum. Kurcalamaya başladım.

http://blog.microsoft.com.tr/windows-az … iyede.html

2 Son düzenleyen, Mehmet K (27.06.2012 09:43:37)

Re: Windows Azure Türkiyede

Fiyatlar:
http://www.windowsazure.com/en-us/pricing/calculator/

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

3

Cok pahali geldi:( Daha baslamadan kestiler benim ayagimi.

4

Tamamen kişisel görüşüm ama iyi bir firmadan VPS kiralayıp tüm işi onun üzerinden görmek bana çok daha mantıklı geliyor.

Aynı paralara ( Aylık 180 TL civarı ) 30 gb veri saklama ve 300gb civarında trafik hakkım varken neden böylesine limiti düşük bir sisteme bu kadar para ödiyim anlayabilmiş değilim!?

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

5

ugurlu2001 yazdı:

Tamamen kişisel görüşüm ama iyi bir firmadan VPS kiralayıp tüm işi onun üzerinden görmek bana çok daha mantıklı geliyor.

Aynı paralara ( Aylık 180 TL civarı ) 30 gb veri saklama ve 300gb civarında trafik hakkım varken neden böylesine limiti düşük bir sisteme bu kadar para ödiyim anlayabilmiş değilim!?

microsoft kendini batirmak icin elinden geleni yapiyor... yani ben olsam pazarlama mudurunu coktan kapi onune koyardim..

6

Ben son zamanlarda MS disi islerle ugrasiyorum ve digerlerinde durum pek farkli degil. Fiyatlar uc asagi bes yukari ayni. MS bazli isler icin dusunulebilir. Neden fiyatlar boyle, bir aciklamasi vardir da ben anlamiyorumdur. Sanirim asil fiyati belirleyen 7/24 ve yuksek hizli baglantilarin garanti edilmesi. Yoksa o fiyatlara kendime taksitle N tane makine alir, kendi hostingimi yaparim diye dusunuyor insan.