1

Konu: 32 bit vs 64 bit

VFP'de derlediğim bir program 32 bit sistemlerde daha hızlı açılıyorken 64 bit sistemlerde neredeyse 20 saniye bekledikten sonra açılıyor. Bu sorun sadece açılışta oluyor, sonraki tüm çalışmalar aynı ve normal.
Bir yerlerde yapmam gereken 64 bit için özel bir ayar mı var acaba ?
Benzer sorunla karşılaşan olduysa yardımcı olabilir mi ?
Teşekkürler.

2

Re: 32 bit vs 64 bit

Forumda arama yapmadıysan, önce aramayı kullanmanı tavsiye ederim.
Burada bazı cevaplar bulabilirsin.
http://www.fox4um.com/topic/1984/window … ekletiyor/

Bilmediğin Neyse Yanıldığındır.

3

Arama yaptım, o linktekini de okudum ama maalesef çözüm o linkte de yok abi.

4

Basit bir öneri, muhtemelen aklına gelmiştir.
Komutların arasına zaman fonksiyonu koyup ( ? TIME() ) hangi komutlarda zaman çok fazla geçiyor.
Onu bulursan hangi komutta beklediğini kabaca anlarsın. Benim başıma gelince bu şekilde yapıp
sorunun nerede olduğunu anlamıştım.

5

Alp Bey bunu da denemiştim, ilginçtir, daha ilk satıra gelmeden bekletme işi oluyor.
İlk satırdan sonraki çalışma gayet normal.
Neyse sıfırdan bir bilgisayar daha kurup hiç bir şey yüklemeden sadece vfp kurarak deneyeceğim, belki yüklü başka bir şeyden etkileniyordur.
Teşekkürler.

6

Birde şuna gözatsan? Belki sorun datasession ile ilgilidir!

http://www.fox4um.com/post/6135/#p6135

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

7

Arkadaşlar sorunum hiç alakası olmayacak bir şekilde çözüldü.
Bir türlü anlam veremiyorum ama programın ilk satırına WAIT "" WIND NOWAIT yazdım.
Şu anda başlangıçta yapmış olduğu beklemeyi yapmadan program hızla açılıyor.
Dediğim gibi bana anlamsız geliyor ama sorunum bu şekilde halloldu.
Belki başına gelen olursa bunu bir deneyiversin.
İlgisi için herkese çok çok teşekkürler.

8

Şaka mı bu?! İnanılır gibi değil de onun için öyle söyledim smile

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer

9

Abi gerçekten bu şekilde oldu, ben de sebebini anlamadığım için bu saçma çözümü (çözüm demeye utanıyorum bu saçmalığa) paylaşayım dedim.
Şimdi 64 bit'te de 32 bit'teki bilgisayarım gibi aynı hızda açılıyor program.

10

Müşterimde denedim.
İşe yaramadı.

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

11 Son düzenleyen, petkomahmet (12.01.2012 22:12:55)

WAIT "" WIND NOWAIT  dan sonraki ilk komut satırn  ne acaba.

12

CLOSE ALL
CLEAR ALL
ve sonra da Değişken tanımlamalarım başlıyor.

Saat tutmak için ilk satıra ? TIME() yazdığımda bile saati yazmadan önce bekletiyordu.
Anlam veremiyorum ama 2 gündür sorunum yok.
Başka da ne bilgisayarda ne de programda bir değişiklik yapmadım.
Bana da anlamsız geliyor.

13

Windows Updates?!

Uğur

14

Haklısın, belki ondan olabilir abi.
Boş bir zamanımda en iyisi o satırı kaldırıp derleyip fark oluyormu diye deneyeyim.

15

Evet Uğur Abi haklıymışsın, hangi update bu işi yaptıysa Allah razı olsun.
Son bir hafta içinde yapılan bir update sorunumu çözmüş olmalı.
Benim derlemem o ana denk gelmiş demekki. big_smile

16

Aslında o update in hangisi olduğunu bilmek isterdim. Benimde düzenli çalışan bazı PRG lerim var. Özellikle bir tanesi önceden 3 saniyede tamamlanıyordu. Win7 ye geçtikten sonra 2-3 dk ya razı oldum. Beklemeye devam smile

Uğur

17

ugurlu2001 yazdı:

Aslında o update in hangisi olduğunu bilmek isterdim. Benimde düzenli çalışan bazı PRG lerim var. Özellikle bir tanesi önceden 3 saniyede tamamlanıyordu. Win7 ye geçtikten sonra 2-3 dk ya razı oldum. Beklemeye devam smile

control panel / programs ta View Installed Updates var ordan fikir alabilirsiniz

http://a.yfrog.com/img878/25/58be.jpg