1 Son düzenleyen, erdalyalcin (06.09.2011 15:51:21)

Konu: TeamViewer yerine yerli free alpemix

TeamViewer yerine yerli ücretsiz alpemix.com

msn,skype,gotomeeting,TeamViewer yerine
çokda başarılı türkmalı ücretsize tavsiye ederim

2

Re: TeamViewer yerine yerli free alpemix

Erdal, not aldım. Yarın ilk fırsatta deniyeceğim. Sağol smile

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

3

Erdal,
Ucretsiz oldugundan emin misin? 150 lira neyin fiyati (PRO)? PRO ve ucretsi versiyonlari mi var? Varsa fark ne? Biliyorsan ogrenmek iyi olur:)

4 Son düzenleyen, erdalyalcin (13.09.2011 23:24:43)

Hocam,
ücretsizde aylık 15 saat bağlantı ücretsiz 15 saaten den sonra 5 dakika bağlanabiliyorsun

ücretliyle ücretsiz farkı :

http://www.alpemix.com/site/order.asp?t … urum=order

5

Sagol:)

6

Sevgili Arkadaslar
Ben Siteye yeni üye oldum, Bir Foxpro yazilimcisi olarak cok iyi bilgiler aktariyor ve yardimci oluyorsunuz.
Ben Berlinde yasamaktayim. Bende bu konuda bayagi arastirma yaptim ve piyasa olan programmlari fiyat ve yapmis oldugu goreve gore arastirdim, ve su sonuca vardim. Bu konuyuda ilgili arkadaslarla (ihtiyaci olan Arkadaslarla paylasmak istiyorum). Ben 1975 senesinden beri yurtdisinda yasadigim icin, türkcemde yanlis yazmalar olursa simdiden kusura bakmayin.
Aplemixe da baktim, türk ürünü ama senelik ücreti var kullanirsaniz. Devamli kullanicilar icin her sene para odenmesini dogru bulmadigimdan ben kendim isyerimde ve evde RADMIN 3 lisansli olarak kullaniyorum, Türkiye ile baglantili olarak.
Programi 30 gunluk bedava deneyebirsiniz. Ondan sonra alabilirsiniz, bir kisilik lizens 37,10euro bir deneme bu konuda satin alinabilecek bir program. Eger bu konuda fazla bilgi isterseniz, beni e-mailimden arayabilirsiniz.
bu adresten bu programa erisip indirebilirsiniz. http://www.radmin.de/
Teamviewer yerine Radmin kullmanizi tavsiye ederim.
Herkese selamlar

7

Merhaba Çelebi;

Radmin de bildiğim kadarı ile modem üzerinden PORT ayarlamaları yapmak gerekiyor. Yada en azından benim incelediğim eski sürümlerinde öyleydi. Yeni sürümleri farklı mı?

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer

8

merhaba Ugur
Dogru söylüyorsun bir portu acmak gerekiyor, ve dyndns veya sabit  ip kullanman lazim, hafak cok güzel bir program, ben buzamana kadar cok memnunum, senin izin vermedigin hic kimse bilgisayrina girip kurcaliyamiyor. Istek var ise nasil olmasi gerektigini anlatabilirim.
radminin internet sitesinde türkce ver. da var. cok güzel bir sekilde anlatilmis.

herkes deneme sürümünü indirip denyebilir ve kararini kendi verebilir.

Ben cok memnunum.

Selamlar Celebi

9 Son düzenleyen, ugurlu2001 (17.09.2011 16:12:00)

Çelebi;

Ben kendi adıma Radmin yerine Teamviewer ı tercih ederim.  Nedenlerime gelince :

- sabit Ip ile uğraşmana gerek kalmıyor. Bilmen gereken sadece bir ID numarası.
- İstersen local AĞ bağlantılarını kabul edebiliyorsun.
- İstersen windows açıldığında otomatik olarak sistemle açılıyor. Login ekranından sistemi yönetebiliyorsun.
- İstersen hem dinamik hem sabit şifreyi birlikte kullanabiliyorsun.
- Modem ayarları ile uğraşmana gerek kalmıyor. Herhangi birisine "Kur , bağlanıyorum" demen yeterli oluyor.
- Eğer bilgisayarından 30-40 kullanıcıya bağlanmıycaksan Lisans almadan rahatllıkla sorunsuz bir şekilde istediğin kadar kullanıyorsun. ( Kurulumda 'Kişisel / Ticari olmayan kullanım' demen yeterli. )
- Bu güne kadarki kullanım memnuniyetim çok yüksek.

Uğur

10

teamw'ın ben lisansız olunca uzun sure bağlantı yapıldıgını görmedim. en fazla 3 dk filan sonra kopuyor.

11 Son düzenleyen, KONURALP (18.09.2011 13:34:00)

Celebi,
Teamviewer  da  id ve şifre dışında bir parametre gerekmiyor. Onuda kendi otomatik uretiyor.
Teknik servis vermen gereken 10 larca hiç bilgisayar bilmeyen müşterilere modemle ilgili işlem yaptırmak çok zor . 
Teamviewer  bunun için çok pratik

Ben teknik destekte kullanıyorum. Çok buyuk kolaylık.

12

Tesekkürler Ugur ve Konuralp ve diger arkadaslarım
Ben onu 3 lizanslı satın aldım ve kurupta menun oldugum için yazdım.
Teamviewer de yanlız karsı tarafın o anda kı ıd ve sifresi devamlı degişmiyormu bılgisazayı acıp kapattığında?

Herhalde devamlı değişiyordur. Dosya transferinde bir sınırlama varmı?
benim devamlı ayni bilgisayara girip karsı taraf hic bir ıd ve sifreyi vermeden islemler yapmam lazımda onun icin onu sectim.

Parasız olanı neden secip kullanmıyazım.
Port acmayı bir sefer yapıyor, dyndns ı ve kullanıcı adı ve sifresini bir sefer kurduktan sonra devamlı karsı tarafa baglana biliyorsunuz.
Benim RADMİNİ bu sekilde kullanmak isteyen Arkaşlarımız varsa ve ücret bakımından uygun oldugu için tafsiye etmiştim.

EGER TEAMVİEWER DE böyle kullanılabilecek sekildeyse parasız sürümü çok güzel.

Beni bu konuda aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Selamlar Celebi

13

Teamviewer   da id sabit kalıyor , şifre istersen her seferinde değişiyor istersen o da sabit kalıyor

14

Selam Çelebi;

"Teamviewer de yanlız karsı tarafın o anda kı ıd ve sifresi devamlı degişmiyormu bılgisazayı acıp kapattığında?" Hayır ID her bilgisayar için sabit. İlk kurulumda bir kez oluşuyor ve hep aynı ID yi kullanıyorsun. Tabi bilgisayara format atıp temiz bir windows kurarsan başka. Şifre için iki seçeneğin var. İstersen sürekli yenilenen bir şifre seçeneği var (DEFAULT). İstersen bu değişken şifreden başka birde sabit şifre kullanıyorsun.

Dosya transferinde bir sınırlama yok.

Parasız olanı seçip rahat rahat kullanabilirsin. ( Ticari olmamak kaydı ile. ) Burda ufak bir İpucu gerekiyor. Kurulumda; "TİİCARİ OLMAYAN / KİŞİSEL KULLANIM" seçmelisin. Eğer bu seçeneği işaretleyeyrek kurulum yaparsan 3-5 dk sınırlaması yok. ( bir şartla ). 24 saat açık bir şekilde limitsiz kullanıyorsun.  Ancak, uzaktan bağlantı kurduğun PC sayısı belirli bir sayının üzerine çıkarsa ondan sonra sürekli uyarı verip dışarı atıyor.( bu sayıyı tam bilemiyorum20+ da olabilir; 30+ da ) . Her halükarda Ofisinden evine bağlanıcaksan, 3-5 bilgisayar için sorun çıkartmıyor.

Uğur

15 Son düzenleyen, cetinbasoz (19.09.2011 12:21:34)

Uzaktan erisim programlarini yardim amacli (remote assist) olarak kullaniyorsam ben de Teamviewer ve GotoMeeting kullaniyorum ve ikisinden de memnunum. Gotomeeting'de ufak tefek kisitlamalar olmasina karsin ses destegi teamviewer'dan cok daha iyi. Ister kulaklik+mikrofon ile istersen telefonla (ABD disinda var mi bilmiyorum - ben kendim kulaklik+mikrifin kullaniyorum) ses var. Kolay oluyor o zaman sanki yanina oturmus gibi is yapmak.

Kendi makinelerime ulasip onlari kullanmak, dosya transferi vs islerinde ise zaten windows ile gelen remote desktop'i kullaniyorum. Cok da basarili. Baska birsey arama geregi duymadim. Tatil yerimden baglanip is makinemde program bile yazabiliyorum (ekran kucuk kaliyor genelde ama napalim ona da sukur).

Not: Gotomeeting de ucretli. Sirketin lisansi var (ucuz da degil. Aylik 49$ filandi). Teamviewer'in ticari olmayanini arada kendim icin kullaniyorum.

16

Arkadaşlar bende bi yazılım önereyim dedim teamwiver in zaman problemi gibi bi problem bu programda yok şu ana kadar benim denediğim bağlantılardada gayet başarılı www.ammyy.com tabi ki ilerde ne olur bilinmez .:D

17

Teamviewer / Radmin üzerine Tüm bu konuyla ilgilenen arkadaslara
Sevgili Ugur bana yazmis oldugun mesajdan sonra büro ve evimdeki bilgisayarlar teamvieweri senin anlattigin gibi kurdum,
Hakikaten tüm dieger Arkadaslar ve sende Dogru bir teshiste bunumussunuz, hem hizli hem görüntü güzel.
Tabi benim ev ve büro arasinda VDSL 50 var ondanda hizilik olabilir, Dosya transferi de baya hizli, programmlarin calismasida.
Türkiyedeki bilgisayrada girdim. Benim datin aldigim 3lizansli RADMINDEN daha hizli oldugunu gördüm.
Sana bu konuda cok tesekkür ederim. Arti görüntü ve ses li olarak görüsebilmek de mümkün, skype gibi herhalde. Bu konuda daha deneme yapamadim, fakat yapmis oldugum bu denemeler gösteriyorki, baya iyi gelistirilmis güzel bir program. Ben zamaninda bu programin lisansini almak istiyordum fakat, hep senelik ücreti oldugu icin vazgecmistim, 2 sene önce, Ancak sizin bu konuda yazmis oldugunuz program üzerine yazilan yazilar üzerine dün arastirdim.
Simdi aylik ücret yok. satinalabiliyorsun 3 Veriyonu var.: 499,-- / 998,-- / 1890.-- Euro degerinde. Kulanicinin yapmak istedigi ise bagli, ben biraz daha deneyeyim, herhalde stinalmak isterim. Görüntü ve seskaydi üzerinde senin düsüncelerin varsa bildirirsen memnun olurum.

Selamlar Celebi