1

Konu: Windows 7 sorunum

windows 7 ultimate kurulu bir pc aldım şimdi fox proyu kurdum ve eski pcden gelen projelerimi açmak istiyorum.
pjx dosyasını açarken

Visual Fox Pro
project file is read-only

diye hata mesajı geliyor nedendir acaba.

projelerimin saltokunurluk özelliklerini kaldırdım.

2

Re: Windows 7 sorunum

Program Files klasorunun altindadir. Orasi sadece okunabilir.

3

moderom yazdı:

windows 7 ultimate kurulu bir pc aldım şimdi fox proyu kurdum ve eski pcden gelen projelerimi açmak istiyorum.
pjx dosyasını açarken

Visual Fox Pro
project file is read-only

diye hata mesajı geliyor nedendir acaba.

projelerimin saltokunurluk özelliklerini kaldırdım.

cetinin dediği gibi ise, programın kurulu olduğu dizin için tum kullanıcılara okuma yazma yetkisi ver..ben oyle cozuyorum

4

Moderom;

Henüz işin en başındayken şunu tavsiye ederim:

- VFP9 u hemen kaldır smile
- Sonra tekrardan kur
- Yeni kurulumu yaptığın yer kesinlikle "C:\VFP9" gibi bir klasör olsun. "Program Files" yada "Program Files (x86)" klasörlerine kesinlike kurulum yapma.

Aksi durumda sürekli canın yanar. Tecrübeyle sabit smile

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

5

Benim yanmiyor:) Orasi standard yer.

6

Benim canım yanıyor smile

- Özellikle Kurulum dizininde ayar yapıyorken sürekli Run As Adminator seçmek zorunda kalıyorum.
- VFP standart açılan pencere ayarlarını bir türlü aklında tutamıyor. ( command window, document view, data session, properties window.
- Bazen saçma sapan bir şekilde CRASH hatası veriyor ( özellikle CAST, SUBSTR fonksiyonlarını kullanıyorken

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer

7

SP2'den olmasin. Ben biliyorsun asla SP2 kurmadim. Hala SP1'dayim.

8

Beni hiç bağlamıyor. XP Pro kullanıyorum smile

9

SP2 den olacağı hiç aklıma gelmemişti.  Geri yükleyip SP1 e mi geçiyim yani?!

Uğur

10

Win 7 'de foxproyu açarken Sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" ı deneyebilirsiniz

11

Onu bir çok kez denedim. Malesef CRASH hatalarının önüne geçemiyor!

Uğur