1

Konu: Blogspot.com sitesi aptalca bir şekilde toptan yasaklanmış.

Sevgili Arkadaşlar,
blogspot.com sitesi aptalca bir şekilde mahkeme kararıyla yasaklandığı için bu sitenin hiçbir blog una girilemiyor. Ama isterseniz aşağıdaki ücretsiz siteyi deneyebilirsiniz:

http://anonymouse.org/anonwww.html

Girmek istediğiniz yasaklı sitenin adresini  <Surf anonymously> yazan kutuya yapıştırmanız yeterli.
Sevgilerimle.
Erdal

2

Re: Blogspot.com sitesi aptalca bir şekilde toptan yasaklanmış.

Cok sagol. Ben de o yasaklamaya kufredip durmaktan yorulmustum. Ne kadar onemli blog varsa hepsi orada. Hangi geri zekali yasaklar anlamam. Sanki yazilim gelistiriyorlar da baskalarinin ogrenmesini istemiyorlar. Isin kotusu bu sansure hicbir sekilde itiraz etme sansi yok.

3

Bu arada benim onemsiz blog da orada smile Bakayim calisiyor mu. (cetinbasoz.blogspot.com)

4

http://www.dipnot.tv/5113/Blog-sansur-s … -son-.aspx

bir kac gune kadar acilacak

5

Hmm bu da bana Turkiye Cumhuriyeti bassavcilarinin ve hakimlerinin bazi konulari hic anlamadan ve bilenlere de (bilirkisiye) danismadan nasil karar verbildiginin aci gostergesi. Bloglari kapat, gazeteleri sindir, TVleri radyolari sustur ... Bunlara evet diyen aptallari besle.

6

maalesef:( yargı teknolojik konularda yetersiz ve bu yuzden cok kisi zarar goruyor...

7

cetinbasoz yazdı:

Hmm bu da bana Turkiye Cumhuriyeti bassavcilarinin ve hakimlerinin bazi konulari hic anlamadan ve bilenlere de (bilirkisiye) danismadan nasil karar verbildiginin aci gostergesi. Bloglari kapat, gazeteleri sindir, TVleri radyolari sustur ... Bunlara evet diyen aptallari besle.

Bir siz biliyosunuz herşeyi, çok zekisiniz ya... Burada birçok kişinin (ben dahil) zekasına hayranlıklar düzdüğü bir insanın bu kadar basitleşebildiğini görmek üzüntü verici.

Aptal dediğin insanlardan biri de benim. Onurumla yaşıyor, emeğim ve alın terimle besleniyorum.
Yazık...

8

Sayın Mesut Bey,
"Aptal" kelimesini ilk kullanan kişi ben olduğuma göre bu asabi cevabınızı yanıtlamak da benim görevim sanırım.
1 - Blogspot.com sitesi dünyanın en büyük blog sitesidir. İçerisinde A dan Z ye her konuda milyonlarca blog barındırır. Bu bloglardan bir kaçı yasaya aykırı diye bu siteyi toptan yasaklamak yani atalaramızın deyimi ile "pireye kızıp yorgan yakmak" akıllıca bir hareket midir?
2 - Onur ile yaşamak, emek ve alın teri ile beslenmek sence sadece akıllıların işi midir? Sence bütün aptallar onursuz ve asalak mıdırlar?
Yukarıdaki mantık şekilleri sana göre AKILLICA mıdır?
Saygılarımla.
Erdal.

9

Pardon yanlis yazmisim, "evet diyen akillilar" olacakti, Onlar akilli ben aptalim.

10

Sayın Citil,
Çok merak ettim. Bende birazda saflık olduğu için bazı şeyleri anlayamıyorum. Buradaki arkadaşları ve beni bilgilendirmek adına neye (niye demiyorum) evet dediniz. Birkaç satırla aydınlatırmısınız bizi.
Bir şey daha öğrenmek istiyorum. Başbakan evet/hayır'ın propagandasını meydanlarda yaparken
12 Eylülü yapanlardan hesap sormak için evet deyin demişti. İnandınızmı ??

11

Sayın Erdal Bey,
1 - Blogspot.com sitesinin yasaklanmasına en az ben de sizin kadar karşıyım. Bunun akıllıca olduğunu savunacak değilim. Ayrıca Soykan bey http://www.dipnot.tv/5113/Blog-sansur-s … -son-.aspx linkiyle işin ayrıntısını aktarmış.
2 - Akıl, zeka, onur konularında polemiğe girmeye niyetim yok. Yazdıklarımı, sizin söylediklerinize değil Çetin beyin "... Bunlara evet diyen aptallari besle." ile biten cümlelerine cevaben yazdım.
3 - Referandum sonuçlarını hala içine sindiremeyip EVET diyenleri aptalıklla ve besleme olmakla suçlamak ne kadar AKILLICA dır?,
4 - Bu mesele göz önüne alındığında atalarımızın "öküzün altında buzağı aramak" ve "aklına geleni işleme, her ağacı taşlama" sözleri daha uygun olmaz mı?

12

hhasan55 yazdı:

Sayın Citil,
Çok merak ettim. Bende birazda saflık olduğu için bazı şeyleri anlayamıyorum. Buradaki arkadaşları ve beni bilgilendirmek adına neye (niye demiyorum) evet dediniz. Birkaç satırla aydınlatırmısınız bizi.
Bir şey daha öğrenmek istiyorum. Başbakan evet/hayır'ın propagandasını meydanlarda yaparken
12 Eylülü yapanlardan hesap sormak için evet deyin demişti. İnandınızmı ??

Bu tartışmaya hiç gerek yok faydalı olacağına inanmıyorum...

Mesele kimin neye inanıp inanmadığı değil, bunu anlayın yeter...

13 Son düzenleyen, cetinbasoz (17.03.2011 12:15:36)

Evet denmesini icine sindirdigim anda onlar kadar akilli olmaya basladim demektir:) Cok akillica sorular soruyorsun sasirip kaliyorum, beni asiyor. Atasozleri kel alaka diyicem ama ben o kadar akilli olmadigimdan anlayamadim herhalde.

Not: Soykan bir yerlerde link vermissin isin ayrintisini anlatan. O link neredeyse veriri misin gene. Burada buldugum tek linkte gittigim yerde ayrinti filan yok. Benim gibi aptallarin da anlayabilecegi ayrintilar nerede?

14

cetinbasoz yazdı:

Evet demesini icine sindirdigim anda onlar kadar akilli olmaya basladim demektir:) Cok akillica sorular soruyorsun sasirip kaliyorum, beni asiyor. Atasozleri kel alaka diyicem ama ben o kadar akilli olmadigimdan anlayamadim herhalde.

Çetin bey bütün samimiyetimle söylüyorum, size saygı ve hürmet duyuyorum. Biliyorum ki bu forumda programcılıkla ilgili kimin başı sıkışsa ilk yardıma koşan, erinip üşenmeden sayfalarca kod yazan sizsiniz.

Ne yazık ki, sizin için gerekten üzülüyorum çünkü içinizde büyük bir öfke ve kin var. Bu forumda sanırım ikinci kez hakaretlerinize maruz kaldık. Üstelik alakasız bir konuyu bahane ederek...

15

Alakasiz konu??? Bir ulkede blogspot sansurleniyor, gazeteciler iceri atiliyor, TC ve radyolar susturuluyor ve siz hala o referandumla alakasiz oldugunu mu saniyorsunuz? Bu cesareti ben vermedim herhalde onlara. Galiba gercekten neye evet dediginizi bilmiyorsunuz.
Hep isi nedense ofke, kin, nefret yuklu olmaya bagliyorlar. Oyle olmak benim en tabii hakkim (gerci bu ulkede hak hukuk kalmadi hukumeti begenmemek tutuklanma nedeni) cunku ben aptal da olsam yapilanlari kuzu gibi sindiremiyorum, yapilanlari anlamaya kafa yoruyorum. Anladikca da kiziyorum, ofkeleniyorum, Bunlara yol acanlara da ayni kizginlik ve ofkeyi duyuyorum.

16

Digiturk'un şikayetiyle erişime kapatılan dünyanın en büyük blog platformu, savcılık kararının iptal edilmesiyle yeniden açılacak.

http://www.dipnot.tv/5113/Blog-sansur-s … -son-.aspx bu linkte yazılanlar. Ne kadar alakalı...?

Madem bu kadar hak kukuk yanlısıyız, darbe yanlılarına da duyun aynı öfkeyi, tek parti döneminden bu güne bu milleti ezen, sindiren, ödüren, adam yerine koymayan herkesi katın öfkenizin içine. En başta CHP ye öfkelenin, İnönüden başlayın ve hatta Dersimden başlayın dersinize...

17

Ben onu alakali sanacak kadar aptalim. Sen alakasiz oldugunu soyluyorsan alakasizdir.

Yine darbe teranesi:) Hakikaten korku imparatorlugu nasil yaratilir bilecek kadar akilliymislar. Bu hukumete ofke duyan herkes darbe yanlisi, CHP sevdalisi, Ergenekon uyesi ...

Sen beni merak etme ben dersime Ataturk'ten basliyorum.

Neyse enerjimi sana cevap yetistirmekle harcamak bosuna. Sen sana sorulan sorulara cevap vermemeyi secebiliyorsun sanirim ben de secebilirim.

18 Son düzenleyen, aydinufuk (17.03.2011 15:56:09)

citil_mesut yazdı:

Digiturk'un şikayetiyle erişime kapatılan dünyanın en büyük blog platformu, savcılık kararının iptal edilmesiyle yeniden açılacak.

http://www.dipnot.tv/5113/Blog-sansur-s … -son-.aspx bu linkte yazılanlar. Ne kadar alakalı...?

Madem bu kadar hak kukuk yanlısıyız, darbe yanlılarına da duyun aynı öfkeyi, tek parti döneminden bu güne bu milleti ezen, sindiren, ödüren, adam yerine koymayan herkesi katın öfkenizin içine. En başta CHP ye öfkelenin, İnönüden başlayın ve hatta Dersimden başlayın dersinize...

valla billa anlamadim,  dersim konusunda hassasiyet gosterip sonra akp ye oy vermek nasil bir mantik ki? gerçekten anlamadım. her halde ben cumhuriyet tarihini de , felsefeyi de , siyaseti de hiç bilmiyorum ve hatta senelerdir boşuna eğitim almış, sayısız kitapları boşu boşuna okumuşum.
gerçi " ileri demokraside " benim gibilere yer yok.   ama epey şey öğrendik bu iktidar süresinde.

akp oxford mezunlari ile dolu.  aygaz (tüp gaz değil) = nükleer santral. ilk defa denenecek bir teknolojiyi turkiyede deneyip dünyaya örnek olacaklar.

kenan evreni astılar ama gizliyorlar.

bazı gazeteciler ergenekonu güçlendirmek için ergenekon alehine kitaplar yazıyorlar.. daha da neler var..

oğlu aslan gibi askerlik  yapmadan askerlik yapan başbakan, bedelli askerliği  içine sindiremiyor

dedim ya.. " ileri demokraside " benim gibilere yer yok. emek düşmanı bir akp ye emeği ile para kazananlarin neden oy verdiğini vallahi de billahi de anlamıyorum. ben en iyisi  "çok ileri demokrasiyi" bekliyeyim..

NOT : EN BÜYÜK AKP ..( içeri atılmamak için bir güvence)

19

türkiye komik ülke
insanlara çıkıp meydanlarda 12 eylülcüler den hesap soracağız deniyor
geçen gazetede vardı.
o zamandan beri memurlara ortalama 20 TL  zam yapılmış,  Kenan Evren e 1000 TL
çok komik yaa... tam alay edilecek durum...

20

aydinufuk yazdı:

valla billa anlamadim,  dersim konusunda hassasiyet gosterip sonra akp ye oy vermek nasil bir mantik ki? gerçekten anlamadım. her halde ben cumhuriyet tarihini de , felsefeyi de , siyaseti de hiç bilmiyorum ve hatta senelerdir boşuna eğitim almış, sayısız kitapları boşu boşuna okumuşum.
gerçi " ileri demokraside " benim gibilere yer yok.   ama epey şey öğrendik bu iktidar süresinde.

akp oxford mezunlari ile dolu.  aygaz (tüp gaz değil) = nükleer santral. ilk defa denenecek bir teknolojiyi turkiyede deneyip dünyaya örnek olacaklar.

bazı gazeteciler ergenekonu güçlendirmek için ergenekon alehine kitaplar yazıyorlar.. daha da neler var..

oğlu aslan gibi askerlik  yapmadan askerlik yapan başbakan, bedelli askerliği  içine sindiremiyor

dedim ya.. " ileri demokraside " benim gibilere yer yok. emek düşmanı bir akp ye emeği ile para kazananlarin neden oy verdiğini vallahi de billahi de anlamıyorum. ben en iyisi  "çok ileri demokrasiyi" bekliyeyim..

1 - Ben AKP ye hiç oy vermedim. Bir tek referandumda evet dedim. (Ama sayeniz de bu defa oyumu AKP ye vereceğim smile )
2 - CHP ağzıyla muhalefet yaptıkça AKP den kurtuluşunuz yok bari bunu anlayın., eyy ulu hocalar...
3 - Dersim katliamını da AKP ye mal edelim, hem AKP den hem Dersimden kurtulalım. Ne ala... Dersim'e Atatürk'ten başladım diyor Çetin Bey. Sen de oradan başlasan hiç fena olmayacak "Cumhuriyet Tarihi" dersine... Felsefeye, Demokrasiye gelince; Aristo boşuna söylememiş "Demokrasi demagojiye dönüştü" diye. İleri demokrasi dediğin de ileri demagojiden ötesi değil maalesef.

Bütün mesele güç ve iktidar savaşı bunu itiraf edelim. Sizin gibi düşünmeyen sizin gibi inanmayan birilerinin elinde bu defa dengeler. Tüp gaz, aygaz, bedelli, bedelsiz bütün bunlar hazımsızlık belirtileri. Bu adamların bütün başarılarını Kemal Dervişe mal edelim, memleketteki bütün olumsuzlukları da bunlara... Eee bu da olmadı, askere sızlanalım da O da artık kağıttan kaplanmış.

21

KONURALP yazdı:

türkiye komik ülke
insanlara çıkıp meydanlarda 12 eylülcüler den hesap soracağız deniyor
geçen gazetede vardı.
o zamandan beri memurlara ortalama 20 TL  zam yapılmış,  Kenan Evren e 1000 TL
çok komik yaa... tam alay edilecek durum...

Kenan Evren'e özel bir uygulama yapıldığına inanmıyorum. Eşim sözleşmeli devlet memuru. O günden bu güne 20 TL den çok daha fazlasını aldı bu kesinlikle yalan.

Evren yargılanmalı. Hayatta olan olmayan bütün darbeciler yargılanmalı...

22 Son düzenleyen, aydinufuk (17.03.2011 18:01:22)

citil_mesut yazdı:
aydinufuk yazdı:

1 - Ben AKP ye hiç oy vermedim. Bir tek referandumda evet dedim. (Ama sayeniz de bu defa oyumu AKP ye vereceğim smile )
2 - CHP ağzıyla muhalefet yaptıkça AKP den kurtuluşunuz yok bari bunu anlayın., eyy ulu hocalar...
3 - Dersim katliamını da AKP ye mal edelim, hem AKP den hem Dersimden kurtulalım. Ne ala... Dersim'e Atatürk'ten başladım diyor Çetin Bey. Sen de oradan başlasan hiç fena olmayacak "Cumhuriyet Tarihi" dersine... Felsefeye, Demokrasiye gelince; Aristo boşuna söylememiş "Demokrasi demagojiye dönüştü" diye. İleri demokrasi dediğin de ileri demagojiden ötesi değil maalesef.

Bütün mesele güç ve iktidar savaşı bunu itiraf edelim. Sizin gibi düşünmeyen sizin gibi inanmayan birilerinin elinde bu defa dengeler. Tüp gaz, aygaz, bedelli, bedelsiz bütün bunlar hazımsızlık belirtileri. Bu adamların bütün başarılarını Kemal Dervişe mal edelim, memleketteki bütün olumsuzlukları da bunlara... Eee bu da olmadı, askere sızlanalım da O da artık kağıttan kaplanmış.

ben hakaret etmedim ama , ama yazdiklarim tarzini gormek icin ise yaradi.  ona buna hakaret etmeyin deyip esip gurlerken , masallah agzina geleni saymissin. Gordum ki pek kibarmissin. hani yazdiklarinin neresini duzelteyim. ozelestiri gibi bir yazi. beni ezmeye calisacagina, gelecege bak.  yeni nesilin gelecegi soz konusu farkinda misin?  sen hakli olsan ne olur ben hakli olsam ne olur.
Basbakan  verdigi sozden donmesin mahcup olmasin diye  radyasyona bogulacagiz, sende sozunden donmemek icin AKP oy vereceksin smile
bu mantiga aristo ne demis bilirmisin smile ihtimal biliyorsundur.

dersim katliami ölümlerden ibaret degildir. bir sosyal, siyasal ve ekonomik analizin urunudur. eger bu  analizlere karsi duruyorsan akp ye de karsi durman gerekir. dedigim budur.

evet "ileri demokrasi" demogojiden ibaret. ve bu sloganda AKP nin. ve hala senden demogoji yapmadan verecegin mantikli bir cevabin gelecegini dusunuyorum. ama ihtimal gelmiyecektir.
bu arada refarandumda evet oyu veren ama akp ye oy vermiyenler, bu gun birer birer gunah cikariyorlar. bence sen cikarma, sozunden de donme. gelecek nesillerin hayati senin sozunden onemli mi ki.. ver oyunu akp ye. sen sağ ben selamet.

23

pardon unuttum .. EN BÜYÜK AKP! (neme lazım)

24

citil_mesut,

Ben yanlış söylemişim 900 tl zam almış senin eşin de 900 tl zam aldı mı?
Türkiye komik te  sen biraz araştırsan kabaca rakamlara ulaşabilirdin. 

haber den alıntı altta daha geniş bilgi için altta yine gazetenin linki var

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum kampanyaları sırasında ‘’12 Eylül’den hesap sorma’’ sözü, 12 Eylül’ün mimarı Kenan Evren’in maaşına zam ile sonuçlandı. 2011 bütçesi ile eski Cumhurbaşkanlarının maaşı da arttırıldı ve Kenan Evren’in aylık maaşı da net 11 bin 400 liradan 12 bin 300 liraya çıktı. ........

altta ise kısa yolu var:))
http://haber.gazetevatan.com/kenan-evre … 0/1/Gundem

Türkiye de adamı suçlarlar onun üzerinden oy alırlar , sonrada 900 tl zam yaparlar. Bu Türk milletinin zavallığı

25 Son düzenleyen, citil_mesut (18.03.2011 12:01:04)

Meselenin bu noktalara geleceğini tahmin ettiğim için başlangıçta üslup noktasında bir eleştiri yaptım. Kimsenin; farklı bir tercih ortaya koyduğumuz için bana ve benim gibi düşünenlere, herkese açık bir platformda APTAL demeye hakkı olamaz.

Bunların üstüne alaycı bir edayla sorular soruyor, eleştiriler yapıyorsunuz. Çetin bey "pardon" derken bile muhatabını küçümsüyor kendince. Ama çok öfkeliymiş, hükümete kızdıkça, bize hakaret edesi geliyormuş. Ne yapalım, sineye mi çekelim.

Aydın bey, bana kibarlık dersi vermeden önce lütfen tüm yazılanları bir kez daha okuyun.
Tarih, siyaset, felsefe, mantık hepsinden çok okumuşsunuz tebrik ederim ama sizden bu konularda da ders almaya ihtiyacım yok. Herkesin bildiği ve inandığı kendine. Hele de bu yaştan sonra kimse kimseyi değiştirmeye, kendi inandıklarına inandırmaya kalkmasın, saygı duymak da zorunlu değil ama en azından kimse kimseye hakaret etmesin...

KONURALP, ben sana Evren'in bu kadar zam aldığına inanmıyorum demedim. Ona özel bir uygulama yapıldığına inanmıyorum dedim. Niye meseleyi çarptırıyorsun. Sana göre AKP’li vekiller "ya biz bu referandum sürecinde adama çok yüklendik bir kıyak geçelim" diye düşünmüşler. İstediğin gibi düşünebilirsin bu senin de en doğal hakkın. Fakat meseleleri çarptırmak, cumhurbaşkanı, vekil maaşları üzerinden ucuz siyasi eleştiriler yapmak kimseye bir şey kazandırmaz. Cumhurbaşkanlarına %8 gibi bir zam yapılmışken, son bir yılda sözleşmeli memurların ücretlerine oran olarak çok daha fazlasının yapıldığını söylüyorum. Ama Kenan Evren gibi bir adamın değil zam almasını en kısa sürede layığını bulmasını inan benden çok isteyemezsin...