1

Konu: o-key dongle

Selam arkadaşlar,

o-key dongle yazılım koruma programı hakkında deneyimi olan var mi?

2

Re: o-key dongle

en iyisi aladdin. onu bile kolayca çözüyorlar. o-key yerli bir dongle. aladdin bile böyle olduktan sonra yerlisi nasıl bir düşün. hyperlock var güven bilgisayarın. onu da çok kolay çözüyorlar.

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com

3

firmayla görüştüm .. örnek bir exe gonderdim. inceleyecekler..  bu gune kadar kendi dongle'larını crackleyene  daha rastlamamışlar (?)

sonucunu bekliyorum. sonucu burdan bildiririm..

4

iyide anlamadıgım  dongle ne işine yarayacak adamlar exe ni kırıyorlar kodlarını ele geçiriyorlar

Bilgi Paylaşıldıkça Artar...!

5 Son düzenleyen, aydinufuk (11.12.2010 10:27:36)

kırılmayacak kilit yok.. önemli olan amatörlerin oyuncağı olmasın. ustalar kırabilsin. ustalarda benim programı kırmaya uğraşmaz diye düşünüyorum.

6

şimdi kırmadan kastın programı kopyalamaya karşımı yoksa exe nin decoplere edilmesimi ?

7

aydinufuk yazdı:

firmayla görüştüm .. örnek bir exe gonderdim. inceleyecekler..  bu gune kadar kendi dongle'larını crackleyene  daha rastlamamışlar (?)

sonucunu bekliyorum. sonucu burdan bildiririm..

yemeyin beni deseydin. smile

eğer onların dongle kırılmadıysa tek sebebi yeterince popüler olmamasıdır. zaten çok yeni bir firma onlar. vfp exe lerini de direk koruyamıyor. bir dll çağırman gerekiyor. ayrıca molebox alman gerekli. aladdin direk koruyor ama.

www.metinemre.com

8

aydinufuk yazdı:

kırılmayacak kilit yok.. önemli olan amatörlerin oyuncağı olmasın. ustalar kırabilsin. ustalarda benim programı kırmaya uğraşaz diye düşünüyorum.

hehehe... valla aladdin ve güven'i kıran bir müşterim. öyle usta musta filan da değil. internetten kıran .exe bulmuş...

www.metinemre.com

9

antepli yazdı:

şimdi kırmadan kastın programı kopyalamaya karşımı yoksa exe nin decoplere edilmesimi ?

kopyalamadan bahsediyorum. exe decompile olayı da çok kolay vfp'de biliyorsun. dongle ile .exe decompile karşı korumak istiyorsan kesinlikle aladdin almak zorundasın. o-key bunu vfp exeleri için yapamıyor.

www.metinemre.com

10

metin

molebox ve alladin decompile i kesin  engelliyor mu?

11

Bu arada app dosyalarının decombilesi mümkünmü ?

12

molebox da aladdin de kesin çözüm değil. decompile edilebiliyor. ben molebox kullanıyorum. copy-protect için de kendi yöntemlerim var. app dosyasının decompilesi tabii ki mümkün. zaten senin  .exe dediğin şeyin içinde de bir .app dosyası var.

www.metinemre.com

13

Anladığım kadarıyla hiç kimsenin yazdığı proğram güvende değil.

ilginç olan bu decomile proğramlarını da proğramcılar yazıyor. bi proğramın ne kadar emek istediğini herhalde en iyi bilenlerde onlar olsa gerek.

14

bende  copy-protect içi interneti tercih ediyorum

15

copy-protect için interneti tercih ediyorum ne demek?

16

bir mysql  Databese kullanıyorum

17

Bende aynı yöntemi uyguluyorum.
Bilgisayarın parmak izini internetde bir mySQL servere kayıt ediyorum. Her açılışda o kayıdı kontrol ediyor. Kayıt koysa, program çalışmiyor. İnternet yoksa, birkaç kes kontrolsüz kullanıma izin veriyorum.

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

18

bilgisayarın parmak izini neden internette saklıyorsunuz? ya internet yoksa? bilgisayarda saklamanın sakıncası nedir???

www.metinemre.com

19

hem internette hem bilgisayarda saklıyorum interneti ilk gördügünde onay verdiklerim süzgecinden geçiyor yoksa kapatıyorum metin bey

20 Son düzenleyen, aydinufuk (14.12.2010 00:05:31)

decompile edilmiş bir kodda internet bağlantısı vs. hepsi kolayca çözülmez mi?

21

copy-protect  için  yapıyorum  decompile için yapacak bişi yok programın tamamını elegeçirir smile)

22 Son düzenleyen, aydinufuk (14.12.2010 12:54:03)

bu durumda temel sorun decompile işleminin zorlaştırılması. arkasından kopyalama işleminin engellenmesi geliyor.  anladığım bu. decompile engellemek için metinin dediği molebox, aladdin alternatifler.  birde o-key den deneme sonuçlarını bekliyorum. decompile engellemek için kabuklama yaptıklarını söylemişlerdi. örnek programda inceleyecekler. sonuçları iletirim buraya.

23

Armadillo program hakkında bilgisi olan varmı?

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

24

armadillo da molebox gibi ancak dll dosyalarını .exe'nin içine ekleme özelliği yok. bir de armadillo ile copy-protect te yapılabiliyor. ama galiba molebox'un yeni versiyonu da bunu destekliyormuş.
fiyat olarak molebox rakipsiz. 150$'a almıştım ben. hatta .dll ekleme özelliğini istemezsen 50$ idi fiyatı. .dll özelliği çok güzel ama. sadece .dll değil her türlü dosya eklenebiliyor. mesela vfp'nin .dbf ekleme özelliği düzgün çalışmıyor (fpd'de düzgün çalışıyordu). molebox bu konuda da işe yarıyor.
armadillo, molebox, thinstall ... hepsi hacklenebiliyor. çözülemeyen .exe paketleyici veya copy-protect yok.

www.metinemre.com

25

Armadillo 'nun fiyatı Molebox'un 2katı olduğu için, 'acaba dahamı iyi?' diye bir soru aklıma gelmişdi.

Bilgi için teşekkürler.