1

Konu: Yapılan Kopyalama İşlemiyle İlerleyen Progress Bar

Bu Konu ile ilgili elinde örnek kod olan var mı?
Yardım edenlere şimdiden teşekkürler

2 Son düzenleyen, Mehmet K (07.08.2010 19:29:02)

Re: Yapılan Kopyalama İşlemiyle İlerleyen Progress Bar

Merhaba

Hiç kullanmadım, ama kayıtlarımda şöyle birşey buldum. Umarım işinizi görür:
http://www.berezniker.com/content/pages … rogressbar

Benim uyguladığım yöntemde bildiğimiz progressbar'ı kullanıyorum:
fopen ile kaynak dosyayı açıyorum ve fcreate ile hedef dosyayı. Sonra küçük parçalarla:
okuyorum, yazıyorum, progressbar'ı güncelliyorum ...
okuyorum, yazıyorum, progressbar'ı güncelliyorum ...
...
vs. vs.

PS: şik bir progressbar arıyanlar için: http://www.sweetpotatosoftware.com/SPSB … bbbf4.aspx

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

3

VFP nin içinde benim birtürlü kullanmayı beceremediğim bir "therm.scx" var bu form çalıştırılınca tam bir progressbar oluşuyor. Ama nasıl programa dahil edilir bulamadım.
Bu konuda bilen birileri yardımcı olursa çok minnettar olurum.
Sevgilerimle.
Erdal

4

Erdal Bey, yukarda verdiğim link'deki ( http://www.sweetpotatosoftware.com/SPSB … bbbf4.aspx )  örneklere bakarsanız, sanırım herhangi bir sorunuz kalmaz.

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

5

Sevgili Mehmet,
Verdiğin linklerden birincisi sanırım hiç bilmediğim C ile yazılmış. 2. linkdeki örneği de indirip kurdum ama onda da 3 progress bar çıkıyor. Bunu tek bir bar a indiremedim. Belki bu beceriksizliğim VFP de çok yeni ve acami olmamdan kaynaklanıyor.
Gene de vakit ayırıp cevapladığın için çok teşekkür ederim.
Sevgilerimle.
Erdal

6

Merhaba Erdal Bey

example formu açınız.
Ordan altaki iki progressbarı siliniz.
Sonra Spinner.İnteractiveChange method'a giriniz ve ordan son iki satırı siliniz.
Form'u çalıştırabilirsiniz şimdi.

7

Bu Örneklerde Sağlıklı sonuç Maalesef Bulamadın Ben Komple Bir Dizini Kopyalarken Progresbar ile ilişkilendirmekten bahsediyorum

8 Son düzenleyen, Mehmet K (09.08.2010 10:26:04)

Birnefes yazdı:

Ben Komple Bir Dizini Kopyalarken Progresbar ile ilişkilendirmekten bahsediyorum

Sorun nerde? Dizin ve alt dizinlerin toplam dosya adetini tespit ediniz ve bu değeri progressbar'ın maximum değerine atayınız.
Sonra her kopyalanan dosya için progressbar'ın değerini yükseltin.
Veya daha hassas çalışma istiyorsanız: toplam dosya adetini değil, toplam dosyaların boyutunu tespit ediniz.

9

Sevgili Arkadaşlar,
Bütün çabalarıma ramen VFP nin progress barını dogru dürüst kullanmayı beceremedim.
Ama çok basit bir programla bu sorunu çözmegi başardım.
Bir form yaratıp init ine aşagidaki kodu yazdınızmı ortaya oldukça güzel bir progress bar cıkıyor. Bu kadar basit bir çözüm varken neden kendimi haftalarca harab etmişim; anlayamadım.

Visual Fox Pro
lodx = SECONDS()+50

n = 25
DO WHILE lodx>SECONDS()
with thisform
FOR j=n TO n+2
.line(j,136,j,148)
next
n=n+3
ENDWITH
mx = SECONDS()+0.5
DO WHILE mx>SECONDS()
ENDDO
ENDDO

Acemilliğime verin; kod acemice oldu. Gene acemiliğimden rengi örneğin mavi yapamadım. Ama usta arkadaşlar herhalde bunun da çözümününe yardımcı olurlar.
Sevgilerimle.
Erdal