1

Konu: source koruma

source code koruması için yazılım satın alacağım
armadillo, molebox  bunların optimumu ve kullanımı kolay olanı hangisi
hangisini alayım ?

teşekkürler

2

Re: source koruma

kendi adıma Refox u önerebilirim. Yeni versiyonunda en üst seviye koruma sağlıyor. Bunun için ayrıca koruma modunu belirtmek de gerekiyor.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

3

ugurlu2001 yazdı:

kendi adıma Refox u önerebilirim. Yeni versiyonunda en üst seviye koruma sağlıyor. Bunun için ayrıca koruma modunu belirtmek de gerekiyor.

sen öyle san... big_smile

refox'un tek yaptığı diğer refox'lara bak bu exe refox'lu ve onu açma sakın haa demek. EXE'ye bir işaret atıyor. o işareti silersen refox'ta tekrar açıyor exe'yi. veya unfoxall. unfoxall refox'un işaretine hürmet etmiyor.

bu konuya fena halde kafa yormuş bir arkadaş molebox-armadillo vs... birkaç yazılımı kokteyl haline getirdim ve öyle kullanıyorum diyor. yani önce biriyle koruyor exe yi sonra diğeriyle korunmuş exe yi koruyor, sonra ...

ben sadece molebox kullanıyorum. molebox'un artısı dll, fll, activex vs... ne dosyan varsa hepsini de exe'nin içine ekleyebiliyor ve böylece setup istemeyen tek bir .exe dosyası yapabiliyorsun. kurulum filan yok. kopyala exe yi çalışsın gibi.

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com

4

Metin; Refox un son sürümünde dediğin gibi değil ama. Koruma modunu 3 e getirip şifrelediğinde kesinlikle açılmıyor.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

5

ugurlu2001 yazdı:

Metin; Refox un son sürümünde dediğin gibi değil ama. Koruma modunu 3 e getirip şifrelediğinde kesinlikle açılmıyor.

tamam işte aynen dediğim gibi. exe ye bir işaret atıyor ve "refox bunu sakın açma" çünkü ben işaretledim diyor. aynı mafyacıların sağladığı koruma gibi. sizi koruyacaz bize haraç verin. kime karşı? bize karşı. unfoxall ile açabilirsin. çünkü dediğim gibi gerçek bir koruma değil. ha armadillo, molebox hepsinin açılması mümkün. tam bir koruma sağlaman imkansız. çünkü en nihayetinde hepsi sıkıştırılmış şifreli exe yi açmak ve çalıştırmak zorunda. işte bu işi yapan bazı programlar var şimdi isimleri aklımda değil, bunlarla açabiliyorsun.

kimseye kesinlikle açılmıyor diye bir güvence vermeni tavsiye etmem. hepsi açılıyor. kolay veya zor...

www.metinemre.com

6

Refox'un demo versiyonunda ki koruma o şekilde ama tam sürümde daha gelişmiş koruma yöntemleri var. Ben refox la koruduğum bir dosyayı unfoxall la veya başka herhengi bir yöntemle açamıyorum. Yapabilen varmı bilmiyorum. 

Şu anda refox kurulu değil olsaydı denemek için bir dosya gönderecektim.

7

Ayrıca refox'u illegal olarak kullanmak bence caizdir smile
Programı övüpte sahibinin para kazanmasına neden olmak istemiyorum.

8

refox için bir link verebilir misin? indirebileceğimiz çalışan

9

birol yazdı:

Refox'un demo versiyonunda ki koruma o şekilde ama tam sürümde daha gelişmiş koruma yöntemleri var. Ben refox la koruduğum bir dosyayı unfoxall la veya başka herhengi bir yöntemle açamıyorum. Yapabilen varmı bilmiyorum. 

Şu anda refox kurulu değil olsaydı denemek için bir dosya gönderecektim.

ben refox demo'yu kastetmedim zaten.
aynı şeyleri tekrar tekrar söylemek istemiyorum. refox, armadillo, molebox, thinstall vs... adını şimdi hatırlayamadığım bütün protect programları çözülebiliyor. refox .exeleri dediğim gibi kendine karşı koruyor. diğerlerinin zaten decompile fonksiyonu yok.

www.metinemre.com

10

Armadillo kullanan arkadaş varmı acaba?
Armadillo ile korunan exe nin kırıldığına birebir şahit olan varsa hiç uğraşmayalım.
Yazılımla korumada tecrübesi olan arkadaşlardan görüş alabilirmiyim?
Teşekkürler

11

Programı internet'den indir, demo olarak çalıştır, beğendiğin vakit paranı öde ve şifreni al tarzında birşey yazmayı düşünüyorsan, o zaman bu tür şifreleme programlar başını ağrıtabilir.
Çünkü çoğu antivirus programlar bu tür programlarda alarm veriyor.
Sanırım programı analiz edemiyorlar.
Ve uyarıyı gören kullanıcı doğal olarak "ne olur ne olmaz,, kalsın" diyor.

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

12

espor yazdı:

Armadillo kullanan arkadaş varmı acaba?
Armadillo ile korunan exe nin kırıldığına birebir şahit olan varsa hiç uğraşmayalım.
Yazılımla korumada tecrübesi olan arkadaşlardan görüş alabilirmiyim?
Teşekkürler

metin'in dediği gibi kırılmıyacak program yok. zaten bu işin doğasına da aykırı.
mantık, ne kadar korursan kardır olmalı ..