1

Konu: x.bat dosyasını çalıştırmak.

Arkadaşlar selam.
c:\xx.bat
dosyasını fox içinden bir türlü çalıştıramadım. cmd penceresi açılıp kapanıyor o kadar.  windows gezgininden üzerine çift tıklarsam çalışıyor. Ancak Run fonksiyonunun hangi kombinasyonunu denediysem olmadı.
Bir yolu varmı
Teşekkürler.

2

Re: x.bat dosyasını çalıştırmak.

! /N   c:\xx.bat

bunu denedinmi ?

Bilgi Paylaşıldıkça Artar...!

3

Denedim.
.bat dosyaları için başka bir dizindeki .bat dosyasını run etmek mümkün değilmiş anladığım kadarı ile. Güvenlik gerekçesi ile engelleniyor sanırım. önce set default to c:\ gibi .bat ın olduğu yer default dizin olarak tanımlanıp run ile .bat çalıştırılabiliyor. Sorun çözüldü. Komut la ilgili değilde windows güvenlik ile  ilgili sanırım.

4

espor yazdı:

Denedim.
.bat dosyaları için başka bir dizindeki .bat dosyasını run etmek mümkün değilmiş anladığım kadarı ile. Güvenlik gerekçesi ile engelleniyor sanırım. önce set default to c:\ gibi .bat ın olduğu yer default dizin olarak tanımlanıp run ile .bat çalıştırılabiliyor. Sorun çözüldü. Komut la ilgili değilde windows güvenlik ile  ilgili sanırım.

öyle birşey yok. çalışır.

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com

5

win 7 de ancak set default ... ile konumlandıktan sonra çalıştırabildim. Belki de ben bir şeyi eksik yaptım.

6

win7 ile deneme şansım olmadı ama %99 yetki ile ilgilidir. run as administrator meselesidir. eğer .bat dosyan izin verilen klasörlerden (app data veya app klasörleri) birinde olursa problem yok. yoksa run as admin olarak çalıştırman lazım.

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com