1

Konu: FoxPro Eğitimi

Arkadaşlar,
FoxPro 2.0 kullanıyorum.
Visual FoxPro nasıl öğrenebilirim ?
Bildiğiniz, bu eğitimi veren, kişi, kurum vs. varsa bildirebilir misiniz.

Teşekkürler.

2

Re: FoxPro Eğitimi

Önce foruma hoşgeldin,
kişi kurum maalesef yok (en azından bildiğim kadarı ile)

ama bu forumu takip ederek büyük ölçüde bilgi sahibi olabilirsin.

3 Son düzenleyen, ozcan (02.12.2006 15:42:44)

Teşekkürler, Hoşbulduk.
Öncelikle böyle güzel bir forum hazırlayan herkesin ellerine sağlık.

Yazmış olduğum DOS ortamındaki programları güncellemek, Visual Fox ortamına aktarmak istiyorum. Bu konuda tecrübeli olan bir kurum veya kişiden (ücret karşılığı) eğitim alabilirim. Şu an .NET eğitimi alıyorum ama 80'li yılların DOS ortamındaki FoxPro'nun esnekliğini, pratikliğini maalesef göremiyorum. FoxPro'da 2 dakikada 5-10 satırla hallettiğiniz işi 2 gün uğraşıp halledemiyorsunuz. O yüzden Visual FoxPro'yu da öğrenmek istiyorum.
Fikri olan veya yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa görüşebiliriz.

4

Özcan Öncelikle Çogu destegi forumdan alabilirsin.
Ama illada Birebir destek almak istiyorsan Hangi şehirden oldugunu yazarsan o şehirde yaşayan arkadaşlar sana egitim verebilir.

5

Üsküdar, İstanbul.

İlgilenenler ozcan@eyuboglu.com adresime de mail atabilirler.

6

Çok yakın olmasada Tekirdağ smile

7

selamlar visual fox pro için türkçe kitap var mı acaba

8

Yıllar önce fox pro 3.0 ile ilgili tek bir kitap buldum. Önce müthiş bir kaynak bulduğumu sandım. Ama okadar işe yaramaz bilgi varki neredeyse hiç bir işime yaramadı. Onun yerine bu siteyi incelemeni  öneririm. 673 sayfalık kitap=dökümanlar bölümündeki programlar ve açıklamalar.

9

Hacker's Guide to Visual Foxpro 3.0
Türkçe değil ama inan çok yararlanırsın, örnekleri çok.

10

Selamlar;

Ben bu konuda şanslıydım diyebilirim. Hiç kitaba bakmadım.
Bir abimizden öğrendim. Sadece giriş aşamasınında database bağlantısını, ekleme,çıkarma,silme .. gibi şeyleri gösterdi. Gerisini malum teknik ile "denem yanılma" ile çözdük. Şimdilerde yavaş yavaş kitaba uygun olarak yaptığımız yanlışları düzetmeye çalışıyoruz. Değişik dökümanları incelemeye çalışıyorum.

Ustalardan ricam mümkünse tabii; Webcast yapabilirlermi? Tabi bu eğitim in bir ücreti olacak tır diye düşünüyorum.

Bilmediğin Neyse Yanıldığındır.

11

Gökçe Özçınar yazdı:

Yıllar önce fox pro 3.0 ile ilgili tek bir kitap buldum. Önce müthiş bir kaynak bulduğumu sandım. Ama okadar işe yaramaz bilgi varki neredeyse hiç bir işime yaramadı. Onun yerine bu siteyi incelemeni  öneririm. 673 sayfalık kitap=dökümanlar bölümündeki programlar ve açıklamalar.

O kitap Murat TUNÇ a ait sanırım birde Yüksel TÜRKAL isimli birisine ait var ama sadece VFP helpi Türkçeye Çevrilmiş o kadar sad

12

Bence kitabı boşverin,

En güzel kitap şu anda bulunduğunuz sitenin ta kendisi.
Öğrenmek istediklerinizi yazın hemen cevap geliyor.
Ben 10 seneyi aşkın zamandır Foxpro kullanıyorum, şirkette bir çok kitap vs. var
ama internette bulduklarımın çoğunu kitabın içinde bulamıyorum.
Tabii bazı kitaplar varki elinin altında olmazsa olmaz.
Tam birer hazine.