1

Konu: Label veya EditBox

Selamlar,

Programda bazı formlarım dinamik oluşuyor ve kullanıcıya göre bazı mesajları yazdırmam gerekiyor.
Label kullandığımda sadece tek satır yazabiliyorum EditBox kullandığımda birden fazla satır kullanıyorum fakat bu sefer EditBox için belli bir yükseklik ayırmam gerekiyor, oysa boşluk olmadan bir sonraki satırdan yeni bir mesaja geçmek istiyorum.
Kısaca editbox kullandığımda içinde kaç tane satırın olduğunu bulmam mümkünmü veya label için birden fazla satır kullanabilirmiyim.

Örnek olarak HTML ile table yapısına benze bir durum, ihtiyacı olduğu kadar büyümesi gerekiyor. ve bir sonraki konu hemen altından devam etmesi gerekiyor.

2

Re: Label veya EditBox

labelde wordwrap=.t. yaparsan birden fazla satır kullanabilirsin. ama bütün vfp versiyonları bunu desteklemez. en az 8 ya da 9 olması sanırım...

Haksızlıklar karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır!
www.metinemre.com

3

Benim basit bir tooltip formum var. Ustunde istedigim genislikte ve sadece 1 satirlik (integralheight=.t.) editbox var. Kodlar soyle:
Init:
this.LineHeight = this.edtDescription.Height
SET MEMOWIDTH TO floor(thisform.Width/(FONTMETRIC(6,this.FontName,this.FontSize)+1))

SetTooltipText:
LPARAMETERS tcText
WITH this.edtDescription
    IF !( .Value == m.tcText )
        .Value = tcText
        STORE MEMLINES(m.tcText)*this.LineHeight TO this.Height,.Height
    endif
endwith

4

İkinizede teşekkürler,

Ama gece araştırma yaptım ve bir AutoSizeEditBox buldum. Onu kullanıcam, eğer ihtiyacı olan varsa
http://fox.wikis.com/wc.dll?Wiki~AutoSizingEditBox~VFP sayfada inceleyebilir.