1

Konu: Page içerisinde SetAll

Kullandığım Form\PageFrame\Page içerinde; btnCan ile başlayan tüm CommandButton nesnelerini bir seferde Visible = .F. durumuna getirebilirmiyim.

Yardımlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

2

Re: Page içerisinde SetAll

Hayir:(

Foxyclasses var miydi sende? Varsa onunla yapabilirsin.

Eger hepsi dogrudan page'in uyesi ise:

Visual Fox Pro
For ix=1 To Amembers(aControls, Thisform.pgf.page1,2)

With Evaluate('thisform.pgf.page1.'+aControls[m.ix])
    If Lower(.BaseClass) == 'commandbutton' And Lower(Left(.Name,6)) == 'btncan'
      .Enabled = .F.
    Endif
  Endwith
Endfor

3 Son düzenleyen, ugurlu2001 (08.07.2009 14:56:56)

Üstad harikasın smile

Senin kodun CUK diye oldu smile

Çok teşekkür ediyorum.

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

4

Çetin,
döngüyü neden aşağıdaki gibi yapmıyorsun ?

Visual Fox Pro
WITH Myform.MyPageFrame.MyPage

FOR m.Xi=1 TO .Controlcount
  IF LOWER(.Controls[m.Xi].BaseClass) == 'commandbutton' And Lower(Left(Controls[m.Xi].Name,6)) == 'btncan'
      .Controls[m.Xi].Enabled = .F.
  ENDIF
ENDF
ENDW
VFP9 SP2

5

Benimki biraz genel amacli bir yazim. Herhangi bir "container" tarzi object icin. Mesela PageFrame, onun Controls ve ControlCount'u yok. Pages, PageCount var. CommandGroup dersen Buttons ve ButtonCount. Ama hepsinin uyeleri amembers() ile aliniyor. Vakti zamaninda bir objenin "container" gibi birsey oldugunu nasil buluruz diye sormustum, cevap cikmadi. Benim buldugum yol amembers() sonucu 0'dan buyukse container ve VFP5'den beri calisiyor:)